ارتقا رتبه دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حوزه فناوری

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: این دانشگاه سال گذشته در حوزه فناوری با ارتقا 2 پله، در بین 64 دانشگاه رتبه هشتم کشور را کسب کرده است.

عباس پرداختی با اشاره به اقدامات حوزه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: فعالیت های حوزه تحقیقات و فناوری این دانشگاه در سه فصل پژوهشی، فناوری و نوآوری انجام می شود.

وی به ایجاد مدرسه زمستانی پژوهشی در دی ماه سال گذشته اشاره و تصریح کرد: این مدرسه هفتم تا 12 بهمن ماه با استقبال خوب دانشجویان در کرمان برگزار شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: دومین مدرسه تابستانی پژوهشی نیز از 10 تا 15 شهریور سال جاری در حال برگزاری است.

وی از برگزاری سه همایش بین المللی توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمان طی سال جاری خبر داد و بیان کرد: دوازدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی ایران 24 تا 26 مهر در این استان برگزار می شود.

پرداختی تصریح کرد: برای اینکه پژوهش را در تمام ابعاد جامعه نهادینه کنیم مدارس مختلفی نیز در کرمان برگزار می شود که از آن جمله می توان به مدرسه زمستانی پژوهشی که استقبال خوبی نیز از آن شده اشاره کرد.

پرداختی به موفقیت های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در بازه زمانی 11 ماه اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: کرمان طبق اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام جز 10 دانشگاه برتر دنیا است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی کرمان در زمینه جذب اعتبارات پژوهشی نیز موفق عمل کرده و در این راستا پروژه هایی در کشورهای مختلف به سرانجام رسانده است.

پرداختی تصریح کرد: محصولات فناورانه ارزش افزوده بالایی دارند لذا برگ برنده دانشگاه ها، کارآفرینی و تولید ثروت است.

پرداختی گفت: کرمان از نظر رقابت پذیری اقتصادی جز استانهای رقابت ناپذیر در بخش اقتصادی است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه اکنون حرکت اغلب کشورها به سوی زیست بوم استارت آپی است افزود: استارتاپ سلامت نیز در آذرماه در کرمان برگزار شد که 180 نفر برای این استارتاپ ثبت نام کردند.

وی به برگزاری استارت آپ کشاورزی در جیرفت و پسته در رفسنجان اشاره کرد و گفت: نخستین استارت آپ دامپزشکی کشور نیز در کرمان برگزار شد.

پرداختی اظهار داشت: نخستین فستیوال نوآوری های حوزه سلامت در کرمان برگزار و مدرسه بازیابی و فروش نیز در سال 97 آغاز شد و قرار است در مدرسه نوآوری استان مرکز رشد نخبگان راه اندازی شود.

وی همچنین گفت: 44 استاد، 335 استادیار، 23 مربی، 10 هیات علمی پژوهشی، 87 دانشیار، پنج هزار و 421 دانشجو، 946 دانشجوی تحصیلات تکمیلی و 505 دستیار تخصص بالینی در دانشگاه علوم پزشکی کرمان فعالیت دارند.